Április 27. hétfő, 10 óra:
10 órától Négy felkészülési foglalkozáson vesznek részt a gyerekek ezen a tanítási napon. Változatos módon kapnak tájékoztatást a határon túli magyarságról. Elkészítjük az interaktív térképeket - melyeket az út során töltünk föl tartalommal, valamint az Erdélyi Protestáns Panteon keretét, mely szintén utunk végére válik teljessé. Gyakoroljuk a blog feltöltését, a diavetítések és a kisfilmek készítését valamint a GPS használatát. Ellenőrizzük a diák idegenvezetés szövegeit. Végül megbeszéljük a viselkedési szabályokat.
Május 4. hétfő, 16 óra:
Kézműves foglalkozás keretében készítjük el azokat az ajándékokat, - hogy személyessé váljon a készülődés - amelyekkel az erdélyi gyermekeket ajándékozzuk meg. Kiosztásra és megbeszélésre kerülnek a diák idegenvezetések témakörei.
Május 4. hétfő, 16 óra:
18 órai kezdettel táncházba hívjuk az utazó diákokat, erősítve kötődésünket a feldolgozandó témához és elmélyítendő ismereteinket.
Az útvonalban leírtaknak megfelelően haladunk a nap során. Elkezdik munkájukat a diák idegenvezetők. Végzünk egy kis forráselemzést a nagykárolyi zsinat kapcsán, megfigyeljük a református templom jellegzetességeit, elkezdjük megtölteni tartalommal térképünket és protestáns panteonunkat, jut időnk egy rövid totóra a látottak-hallottak alapján, s egy rövid térképes gyakorlatra is Házsongárdban. Este élményeink és fotóink összegyűjtésére ülünk össze, hogy a legérdekesebbekkel tölthessük föl blogunkat.
Május 12. kedd:
Ezen a napon kiscsoportos térképes-feladatlapos irányítású felfedező játékra indulunk a gyulafehérvári várba, majd tovább bővítjük protestáns panteonunkat a környék református emlékhelyeink látogatása kapcsán. Összehasonlító elemzéseket végzünk etnikai változások felderítése érdekében. Este találkozót szervezünk helyi fiatalokkal, akiket közös játékos vetélkedőre invitálunk.
Május 13. szerda:
Ezt a napunkat kincskereső játékkal kezdjük a magyarigeni templomkertben, hogy a megtalált mozaikokból összerakjuk Bod Péter életrajzát és munkásságát. Ezután hasznos munkába kezdünk a régi magyar temetőben és a 48-as magyarigeni vérengzés emlékművénél. Este ismét várjuk a helyi gyerekeket, hogy együtt dolgozzuk föl a napi emlékeket.
Május 14. csütörtök:
Videó filmrészletekkel hangolódunk az evangélikus erdélyi szászok vidékére és legnagyobb központjaira. Régi képeslapok alapján igyekszünk azonosítani a Nagyszeben középkori városbelsőjének tereit és fontos épületeit. Kercen a ciszterci kolostor alaprajzára berajzoljuk a ma álló részeket. Este kiscsoportokban töltjük a blogot, válogatjuk a fotókat, rövid búcsúesten köszönünk el a helyi fiataloktól és a fogadó családtól.
Május 15. péntek:
Ismét több diák idegenvezető jut szóhoz. Siklóval megyünk föl a dévai várba, koszorút helyezünk el Marosillyén Bethlen Gábor fejedelem szülőhelyén, felmászunk Solymos várába, végül pedig fejet hajtunk Aradon a 13 vértanú tábornok kivégzőhelyénél.
Május 15-16. virradóra:
Hazaérkezünk utunkról.
Május 22. péntek, 11 óra:
Két értékelő órán dolgozzuk föl az utazáson részt vett gyerekekkel a tapasztalatokat. Elkészítjük az összefoglalót, összeállítjuk a kisfilmet, véglegesítjük térképeinket és panteonunkat, és természetesen megbeszéljük tapasztalatainkat.
Június 4.
Ezen a napon rendezzük meg a Határtalanul témanapot, mely egy rövid ünnepséggel, megemlékezéssel kezdődik. Majd diák élménybeszámolókkal, forgószínpad szerűen lebonyolított érdekes programokkal és vetélkedőkkel, képkirakóval, iskolai társasjátékkal és közös néptánccal folytatódik.
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése